Kalíšky jsou dnes již známou hygienickou pomůckou při menstruaci. Vyrobeny jsou z lékařského silikonu, a tím zajišťují nejen ekonomicky, ale i ekologicky výhodnou možnost při výběru. Jsou opravdu hygienické? Vyplatí se je kupovat? A nejsou při použití nepříjemné?

Používat či nepoužívat, to je oč tu běží!

Na začátek bych chtěla zmínit, že jde o velmi individuální věc. Při koupi si můžete vybrat z více velikostí – každé ženě „sedne“ něco jiného. Pokud Vám dělají potíže tampóny, je dost možné, že ani kalíšek nebude Vaší parketou, ale je třeba vše vyzkoušet. Můžete být překvapeny, protože ačkoliv se kalíšky zdají jako objemné výrobky, jsou velmi pohodlné a přes den se vůbec nemusíte starat o jakékoliv časté vyměňování. Bohatě stačí ráno a večer. Ani v noci se Vám kalíšek nemůže vylít, takové fámy tu byly, ale spokojené uživatelky je velmi rychle vyvrátily.

Je snad jasné, že jde o jednu z nejlepších variant zerowaste produktu, nahrazující ty „obyčejné“.  Nemluvíme zde pouze o tom, že za celý svůj život, ženy vyhodí až 650kg odpadu pouze z tampónů a vložek. Taková drogerie nedělá nepořádek jen na skládkách, ale i v lidském organismu.  Tyto produkty jsou napuštěné velkou dávkou chemikálií, a ty můžou způsobit vážné problémy jako například anafylaktický šok. S tím se žádná žena setkat nechce.

Zdraví nad zlato

Jak už jsem na začátku zmínila, kalíšky jsou vyrobeny ze silikonu, proto nevytvářejí vhodné prostředí pro šíření bakterií (na rozdíl od vložek) a nevypouštějí žádné škodlivé chemické látky. V první řadě nám jde hlavně o zdraví.

Ačkoliv se mohou kalíšky zdát drahé, z dlouhodobého hlediska se jedná o výbornou investici. Peníze se Vám vrátí během pár cyklů a pak už jen spoustu let šetříte, přesněji až 7 let. Ano, tak dlouho Vám bude stačit JEDEN KALÍŠEK.

Je skvělé, že tato možnost existuje. Ženy, které začaly menstruační kalíšky používat, si je nemohou vynachválit, ačkoliv se najde pár výjimek (100 lidí, 100 chutí – jedna kritika Vás proto nemůže odradit).  Nebojte se ho vyzkoušet, nemůžete nic ztratit, právě naopak si můžete zjednodušit občas velmi nepříjemnou menstruaci.

Kategorie: Naše tipy

Čtěte dále!

Chcete vědět o dalších skvělých článcích? Zanechte nám svůj email a my Vás budeme o všem důležitém informovat.

Nechci vědět více o zero waste