Cílem zero waste life bylo od samého začátku zredukovat odpad na minimum a zastavit plýtvání nerecyklovatelných materiálů (zejména těch plastových). Nicméně, plýtvat se může čímkoliv, i papírem. A toho se týká tento krátký, ale výstižný článek.

Firmy vynakládají tuny materiálu pouze na to, aby vyrobily jakýsi obal pro určitý produkt. A to nám přijde opravdu zbytečné. Otázkou tedy je, jak balíme my Vaše objednávky. Stačilo chvíli přemýšlet než jsme přišli na velmi ekologické balení, a tím jsou noviny. Noviny, které nám posílají supermarkety s upozorněním na nějaké slevové akce a jejich “výhodné” nabídky. Noviny, které hned po přečtení vyhodíme do koše, ne-li ještě dříve. My tento papír sbíráme a následně používáme jako obalový materiál na naše objednávky. Ty jsou pak nejen precizně, ale také ekologicky zabaleny.

A takhle to pak vypadá 🙂

Díky tomuto jednoduchému řešení ve Vašich objednávkách nenaleznete zbytečně nafouknuté plastové sáčky, sloužící pouze jako ochrana před rozbitím. Jde nám jak o Váš komfort, tak i o dopad na životní prostředí. Proto plánujeme speciální akci, pro naše zákazníky. Při převzetí našeho balíku budete mít možnost poslat krabici, ve které Vám objednávka přišla, zpět. My Vám za to obratem pošleme slevový poukaz na náš e-shop. Dobrý skutek a sleva k tomu? To by se mohlo hodit.
Nechceme být další rádoby zero waste obchod, který bude rozesílat své balíky plné plastů. My chceme něco změnit! Připojte se a měňte to s námi.

#zerowejsťák Marťa

Kategorie: Informace

Radim Kučera

Ahoj, já jsem Radim a v Zero waste life mám na starosti chod webu, strategický rozvoj firmy a všechno, co s tím souvisí. To proto, že mě baví plánovat a přemýšlet o různých souvislostech. Také momentálně pracuji na dvou nových projektech, které budeme v rámci Zero waste life představovat, jeden z nichž budou konzultace o tom, jak vaši domácnost či podnik vést bez odpadu. A čemu se věnuji mimo Zero waste life? Spoluvlastním a vedu realitní agenturu R21, připravuji vlastní developerský projekt a pomáhám lidem investovat do nemovitostí. Jo a také jsem milovník Tex-Mex kuchyně!

Čtěte dále!

Chcete vědět o dalších skvělých článcích? Zanechte nám svůj email a my Vás budeme o všem důležitém informovat.

Nechci vědět více o zero waste