Menstruační kalíšek růžový (velký)

Kód: 1718
Vyrobeno v ČR
Značka: Lunacup
560 Kč –10 %
menstruacni kalisek lunacup
560 Kč –10 % 499 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Menstruační kalíšek Vám pomůže zvládat menstruaci ekologičtěji, zdravěji a levněji. Rozlučte se s průměrnými 240 jednorázovými produkty ročně, menstruační kalíšek je elegantní, spolehlivé řešení, které plně nahradí vložky a tampony. Kalíšek od české firmy Lunacup je vyráběn z kvalitního lékařského silikonu, díky kterému v těle vydrží až 12 hodin, aniž by jste o něm věděla.

Na našem eshopu ho najdete i v menší velikosti.

Detailní informace

eko balení
Zero waste balení
Zásilky balíme do použitých krabic a výplní
Vlastní produkty
Vlastní produkty
Pod našimi značkami nejen [pa:pey] a [zi:za]

Detailní popis produktu

PROČ ŘÍCT NE JEDNORÁZOVÝM MENSTRUAČNÍM PRODUKTŮM?

Víte, kolik průměrná žena použije jednorázových menstruačních produktů během jednoho roku? Kolem 240, což je nejen obrovské množství odpadu, ale také okolo tisíce korun ročně jen za samotné menstruační produkty. Ty navíc musíte měnit po 4-8 hodinách což může být zdrojem stresu během noci či na veřejných toaletách. V neposlední řadě jsou jednorázové menstruační produkty chemicky běleny a mohou do sebe nasávat krom krve i jiné tělní tekutiny, které by měly zůstat na svém místě.

PROČ ZVOLIT MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK?

Menstruační kalíšek je skvělou ekologickou alternativou k jednorázovým menstruačním produktům. Je vyroben z kvalitního lékařského silikonu, díky čemuž Vám vydrží 7-15 let! Pomůže Vám šetřit životní prostředí, peněženku, Vaše zdraví i čas. Stačí ho totiž měnit až jednou za 12 hodin, na rozdíl od cca 6 tamponem nebo vložkou! Nemusíte se tudíž v noci stresovat strachem z toxického šoku, nebo měnit menstruační produkty na veřejných toaletách. A jak menstruační kalíšek pečuje o Vaše zdraví? Za prvé, na rozdíl od tamponů a vložek neobsahuje nebezpečné chemikálie (jednorázové menstruační produkty jsou totiž chemicky běleny). A za druhé, na rozdíl od tamponů opravdu sbírá jen menstruační krev, a ne další tělní tekutiny. I Vaše peněženka zajásá: používání menstruačního kalíšku je totiž až 30x levnější, než používání tamponů.

Menstruační kalíšek Lunacup neobsahuje žádné škodlivé látky (BPA, kovy, ftaláty a další sloučeniny) ani alergii způsobující látky (guma a latex). Jeho zdravotní nezávadnost byla ověřena akredatovanými laboratořemi Státního zdravotního ústavu ČR, nezávislou certifikační autoritou SGS S.A. a Accurate techno. Co. LTD.

VELIKOSTI

Velikost Pro koho je vhodná? Výška Průměr
Menší Ženy pod 30 let bez přirozeného porodu nebo po porodu císařským řezem 7cm 4cm
Větší Ženy nad 30 let s přirozeným porodem 7cm 4,5cm

 

 
 
 
 
JAK KALÍŠEK POUŽÍVAT A PEČOVAT O NĚJ?

Nejprve se ujistěte, že je kalíšek dostatečně navlhčený (většinou postačí voda, ale můžete použít i lubrikant na bázi vody) a složte ho Vaším preferovaným stylem (nejpopulárnější je takzvaný "c-fold", dle obrázku). Nejlépe se Vám bude zavádět ve vaně nebo ve sprše, po zavedení se ujistěte zatáhnutím za stopku, že kalíšek sedí na místě a je plně rozložený (pokud za něj půjde tahat jen ztuha a v těle ho necítíte, pak je zaveden úspěšně). Zavedený vydrží až 12 hodin, načež ho vyjměte následovně: táhnutím za stopku stáhněte kalíšek níže, dokud ho nebudete moci uchopit u dna kalíšku a z jedné strany zmáčknou, čímž se uvolní a jednoduše vyjme. Stačí opláchnout přírodním mýdlem a použít znova, alespoň jednou za 3 měsíce ale kalíšek převařte po dobu cca 5-10 minut.

SLOVÍČKO O PŮVODU TOHOTO PRODUKTU

Země původu: Česká republika

V našem životě i podnikání se vždy snažíme podporovat české a slovenské dodavatele a upřednostňovat je před mezinárodními. Jedním z takových dodavatelů je Lunacup, česká značka vysoce kvalitních menstruačních kalíšků, která pomáhá ženám zvládat menstruaci ekologičtěji a pohodlněji. Kromě toho se také zasazují o detabuizování konverzace o menstruaci, jako přirozeného tělesného procesu žen. Jsme si jisti, že s jejich menstruačními kalíšky budete 100% spokojeni, tak jako my.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: