[pa:pey] Kulatý svačinový box 250 ml

Kód: 2905
295 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Rodinka Papey se opět rozrostla o nového člena - kulaté boxy na jídlo s těsněním v 5 objemech. 

 • Objem 250 ml
 • Kvalitní nerezová ocel
 • Silikonové těsnění nepropustí ani kapku
 • Vhodné do myčky, mrazáku i lednice
 • Neobsahuje žádný plast

Detailní informace

eko balení
Zero waste balení
Zásilky balíme do použitých krabic a výplní
Vlastní produkty
Vlastní produkty
Pod našimi značkami nejen [pa:pey] a [zi:za]

Detailní popis produktu

[pa:pey] Kulatý box na jídlo s těsněním o objemu 250 ml

Tento svačinový box se stane vaším věrným zero waste společníkem, ať už jste v práci, ve škole nebo na cestách. Je vyrobený z nerezové oceli, kterou jen tak nerozbijete a vydrží vám roky. Díky silikonovému těsnění se navíc nemusíte bát, že vám obsah krabičky vyteče do kabelky nebo batohu.

Proč zrovna tento svačinový box?

 • Svačinový box je vyrobený z nerezové oceli – zdravotně nezávadného a ekologického materiálu. Na rozdíl od plastových krabiček neobsahuje škodlivé BPA a je mnohem odolnější než skleněné dózy.
 • Kvalitní silikonové těsnění zajistí, že box nepropustí ani kapku. Díky tomu v něm bez obav můžete přenášet i polévky nebo omáčky.
 • Objem 250 ml vhodný na dipy či malé porce polévky
 • Kvalitní klipy na otevírání/zavírání. Zvládnou otevřít a zavřít i mé 2 leté děti :-) 
 • Snadno se čistí a můžete ho dát i do myčky.
 • Vhodné použít i do lednice či mrazáku
 • Neobsahuje žádné plastové části

Těsnicí kulaté svačinové boxy jsou k dostání v 5 objemech - 1800 ml, 1200 ml, 780 ml, 480 ml a 250 ml

 

Proč můžeme říct, že je tento box ekologický? 

Je to nejen díky svému materiálu, ze kterého je vyroben, ale ušetří spoustu odpadu. S našimi boxy bude radost připravovat si jídlo doma, ať už do práce či na rodinný výlet, kamkoliv. Jednorázové boxy na jídlo s sebou z restaurace? Bageta z benzínky zabalená v plastu, když vás přepadne hlad? Tohle je minulost. A co teprve chutnější, kvalitnější jídlo? A ty ušetřené peníze, které můžete využít jinak? Tohle jsou pozitiva našich boxů. 

Papey: naše vlastní řada boxů na jídlo

V Zero Waste Life jsme měli plné zuby plastu končícího v oceánu i zdravotních rizik spojených s jeho opakovaným používáním a výrobou. Proto jsme se rozhodli založit vlastní značku ekologických boxů na jídlo – PapeyVýsledek naší snahy předčil naše očekávání a jsme přesvědčeni, že boxy Papey jsou ty nejlepší ekologické boxy na jídlo, které najdete na českém trhu a jsme si jisti, že si je zamilujete tak, jako my.

Naše svačinové boxy jsou vyrobené z nerezu a neobsahují žádné zdraví škodlivé látky.

Nerezové boxy přímo od výrobce. Nepřeprodáváme cizí značky, Papey je naše vlastní česká značka a boxy jdou k nám přímo z výroby. Zkrátili jsme tak našim výrobkům cestu k vám. Samozřejmostí je i certifikace a kontrola našich boxů dle platných nařízení SZÚ v Praze na styk s potravinami.


O původu produktu

Pro náš e-shop se vždy snažíme vybírat lokální dodavatele a podporovat domácí ekonomiku. Proč tedy tento produkt necháváme vyrábět v Asii?  

Věříme, že produkty z Číny ani jiných asijských zemí nemusí být nutně neekologické, pokud jsou v továrnách dodržovány etické a ekologické standardy a výsledné produkty jsou kvalitně zpracované. Rozhodli jsme se proto jít přímou cestou a tento výrobek z Asie dovážíme sami, jsme jeho výrobci. Máme tak nad procesem výroby větší kontrolu a jistotu, že dodavatel tyto standardy dodržuje a zkracujeme tak dodavatelský řetězec na opravdové minimum. 

Řekněte ne jednorázovému plastu!

Plasty jsou dnes všude, kam se podíváte – jsou v nich zabalené potraviny, voda i všechny maličkosti, které kupujeme. Tisíce tun plastu zaplavují pláže a oceány, uvolňují do vodního cyklu mikroplasty a znečišťují mořské ekosystémy. Bohužel, ani poctivá recyklace tento problém neřeší, plasty je totiž možné recyklovat pouze dvakrát až třikrát a je ho opravdu velké množství.

Plastové obaly (i ty znovupoužitelné) navíc často obsahují toxické látky – BPA a ftaláty, které jsou spojovány s rakovinou, endokrinní disrupcí a dalšími nemocemi.

Zajímá vás téma jednorázových plastů? Mrkněte na náš článek o mikroplastech nebo si přečtěte, proč recyklovat nestačí. Pro více informací o dopadech plastu na naše zdraví a svět kolem nás doporučujeme také tuto vědeckou studii, pro jednodušší podání zkuste tento článek od National Geographic.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nerezové boxy na jídlo
Objem: 250 ml
Materiál: nerezová ocel 304 (18/8)
Rozměr: 9 x 5,3 cm
Váha: 110 g
Země původu: Čína
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V Zero Waste Life jsme už dávno řekli sbohem jednorázovým plastovým obalům na jídlo. Pořád jsme ale nemohli najít ten pravý svačinový box, který by odpovídal všem našim požadavkům – ekologický materiál, hezký design, ideální velikost… a tak jsme se rozhodli vytvořit vlastní řadu boxů na jídlo – Papey!

Svačinové boxy Papey vyrábíme z ekologicky šetrných materiálů, jako je nerez nebo bambus. Na e-shopu najdete hned několik typů a velikostí boxů, aby si každý našel to, co mu nejvíc vyhovuje. To hlavní ale mají všechny naše boxy společné – jejich používáním ušetříte spoustu odpadu!

Jsme přesvědčeni, že Papey jsou ty nejlepší ekologické boxy na jídlo, které na českém trhu najdete. A jsme si jisti, že si je zamilujete tak, jako my. :-) Stačí si jen vybrat ten svůj – bude to stylový nerezový box na jídlo s bambusovým víkem nebo praktický svačinový box s těsněním?