Přírodní zubní pasta v tabletách - s fluoridem (125 ks)

Kód: 2343
165 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Přírodní tablety pro čištění zubů je ta správná volba pro vás nejen na cesty s obsahem fluoridu sodného. Naprosto bezodpadová varianta, jak udržovat vaše zuby čisté a zdravé a to bez jakékoliv chemie. Zapomeňte na konvenční zubní pasty. 

Detailní informace

eko balení
Zero waste balení
Zásilky balíme do použitých krabic a výplní
Vlastní produkty
Vlastní produkty
Pod našimi značkami nejen [pa:pey] a [zi:za]

Detailní popis produktu

ZAPOMEŇTE NA KOMERČNÍ PASTY V NERECYKLOVATELNÉM OBALU

Přírodní zubní tablety jsou jedinečnou kombinací zdravé a ekologické náhrady pro vaše zuby. Splňuje vše, co od zubní "pasty" vyžadujete a to zářivé a hladké zuby a zanechávají svěží pocit v ústech. Tablety zabraňují tvorbě zubních usazenin, zubního kamene, skvrn a výskytu zubního kazu.

Neobsahují žádné živočišné složky, gluten, konzervační látky, sulfáty, parabeny, bělidla, umělá barviva a aromata, ropné složky, glykoly, PEGS, PPG, MEA, DEA, TEA, ftaláty a jiné škodlivé látky. Jsou vhodné pro vegany. Nevhodné pro děti kvůli obsahu fluoridu sodného.

denttabs_vegan

Tablety obsahují celulózu, která šetrně a efektivně čistí a leští zuby. Po několika dnech používání si můžete i všimnout, že Vaše zuby budou bělejší, a to zcela bez použití bělidla.

Tablety DENTTABS® mají nízkou hodnotu abrazivity (RDA<30). Běžné bělicí pasty mají hodnoty RDA 120-150, některé dokonce až 200. Více abrazivní pasty vám sice zuby krásně vybělí, ale na druhou stranu vám zuby budou nehezky obrušovat. Díky nízké abrazivitě jsou tablety DENTTABS® vhodné i pro osoby, které mají citlivé zuby nebo odhalené krčky.

 

JAK TABLETY DENTTABS® POUŽÍT?

 1. Tabletu rozkousejte v ústech a smíchejte ji se slinami, nepolykejte.
 2. Po několika sekundách se vytvoří jemná pasta a můžete si začít čistit zuby mokrým měkkým kartáčkem
 3. Čistěte zuby 2 minuty, vypláchněte si ústa a je hotovo. Používejte 2x denně, ráno a večer.

.denttabs_pouziti


Složení:
Microcrystalline CelluloseSodium BicarbonateSilicaSodium Lauroyl GlutamateMagnesium StearateAroma¹MentholXanthan Gum, Stevioside, Citric AcidEugenol
¹ z přírodních esenciálních olejů


10 DŮVODŮ, PROČ SÁHNOUT PO TABLETÁCH DENTTABS®

 • přírodní mátová příchuť
 • slazeno přírodním rostlinným sladidlem ze stévie
 • nízká hmotnost
 • ideální pro čistění zubů na cestách
 • neobsahují vodu – je možné je vzít sebou do letadla
 • neobsahují mikroplasty
 • vysoká tepelná odolnost a odolnost proti chladu – tablety nezmrznou
 • vhodné, pokud nosíte rovnátka, umělé protézy nebo korunky
 • varianta bez fluoridu je vhodná i pro děti
 • vhodné i pro osoby, které mají citlivé zuby nebo odhalené krčky

Tablety nejsou určeny pro použití s elektrickým kartáčkem (vibrující a rotační pohyby neefektivně leští zuby)

 


SLOVÍČKO O PŮVODU TOHOTO PRODUKTU

Země původu: Německo

V našem životě i podnikání se vždy snažíme podporovat české a slovenské dodavatele a upřednostňovat je před mezinárodními. Velmi blízko jsou však i produkty od našich sousedů v Německu, značka přírodní a ekologické péče o zuby: DentTabs. 

 

#ShowMore#

Jak je to s tím fluorem?

Fluor se do zubních past přidává v podobě fluoridů (především fluorid sodný, ale i fluorid cínatý, aminfluorid, aj.) za účelem prevence zubního kazu. Fluorid zabraňuje demineralizaci zubů, posiluje zubní sklovinu a zvyšuje její odolnost vůči kyselinám v našich ústech, které ji rozpouští. Je ale velmi důležité věnovat pozornost množství fluoridu v zubních pastách, protože vysoká dávka fluoridu v těle je toxická a pro člověka nebezpečná.

Maximální doporučená denní dávka fluoridu je 0,04 - 0,07 mg/kg hmotnosti. Vzhledem k tomu, že fluorid přijímáme z různých zdrojů (např. i z jídla), toto množství se velmi těžko hlídá. Z dlouhodobého hlediska jsou s nadměrnou dávkou fluoridu spojeny chronické zdravotní problémy jako je zubní či kosterní fluoróza, ale také je prokázán negativní vliv na intelektuální a mentální vývoj. Pokud dojde k předávkování jednorázově, může dokonce dojít k akutní otravě i smrti.

Množství fluoridu v běžně dostupných zubních pastách by dle platné regulace nemělo přesáhnout 1.500 PPM (parts per milion, tzn. 0,15 % z celkového objemu). Zvýšené opatrnosti je třeba dbát hlavně u dětí. Ty totiž většinu dávky zubní pasty během čištění chrupu spolykají. Pro děti do 3 let se doporučují pasty s max. 250 PPM či bez fluoridu a pro děti do 6 let s max. 500 PPM. Při čištění zubů s pastou obsahující fluorid je důležité dohlížet na používané množství pasty (aby bylo malé) a také na to, aby děti pastu nepolykaly záměrně. My obecně pasty s fluoridem pro děti nedoporučujeme.

Je třeba vzít v potaz, že největší roli v ústní hygieně hraje především pravidelnost, správná technika čištění, snížená spotřeba cukru, pravidelné využití služeb zubních hygieniků a preventivní prohlídky u zubaře. Fluorid tedy v pastě není nutný.

 Co způsobuje žloutnutí a zbarvení zubů?

Příčin může být opravdu mnoho. Někdo má žluté zbarvení zubní skloviny dáno geneticky nebo je určeno jeho DNA. Zuby rovněž žloutnou s věkem, protože sklovina se časem oslabuje a odhaluje dentin, což je tmavší látka, která tvoří většinu zubu. V takových případech je téměř nemožné zuby přirozenou cestou vybělit. 

Pokud ale na zubech vznikají žluté skvrny, pak je na vině nejspíše špatná zubní hygiena nebo časté pití kávy, červeného vína či čaje. Pokud už víte, že techniku čištění zubů máte zmáknutou na jedničku, tak určitě volte tuto zubní pastu, která vaše úsilí jednoznačně podpoří. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zubní pasty
Balení: kompostovatelný obal z kukuřičného škrobu
Certifikáty: BDIH, OK compost HOME
? Koeficient abrazivity RDA: < 30
Množství fluoridu: 1.450 ppm
Obsah: 1 balení = 125 tablet = vystačí 2 měsíce při čištění zubů 2x denně
Původ: 100% přírodní
Recyklace: obal můžete kompostovat v domácím kompostéru nebo v hnědé popelnici na bioodpad.
Země původu: Vyrobeno v Německu
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Denttabs je německá značka patentovaných přírodních tablet na čištění zubů, které slouží jako ekologická a zero waste náhrada běžné zubní pasty. Šetří životní prostředí a jsou praktické i na cestování.

Tablety Denttabs fungují stejně jako běžná zubní pasta – zanechávají svěží pocit v ústech, zabraňují tvorbě zubního kamene a zubního kazu. Neobsahují však žádné živočišné složky, umělá barviva a další škodlivé látky a jsou vhodné pro vegany.

Vybrat si můžete buď tablety s fluoridem nebo bez fluoridu.