Jak se hýčkat bez odpadu

Jsme už v půlce listopadu, což je ideální čas věnovat trochu pozornosti sám či sama sobě, ještě než se ponoříme do Vánočního shonu. Ale jako všechno ostatní, i toto hýčkání si můžete užít bez odpadu a ekologicky. Jak na to? Přesně to vám dneska poradíme!

Naplánujte si čas pro sebe

Víte, jak se můžete zaručeně ujistit, že si najdete čas sami na sebe? Zapište si jej do kalendáře a berte ho jako důležitou schůzku sami se sebou. Bylo by skvělé vyhradit si celý den, ale to v našich rychlých životech jednadvacátého století často není možné, ale co třeba jedno odpoledne, nebo večer? Nebo půl hodiny každý den po celý týden? Vypusťte z hlavy studování či práci (či obojí), jdeme na to.

Pište si deník

Kouzlo deníku je v tom, že vám pomůže vyklidit vaši hlavu plnou skvělých kreativních nápadů, ale také starostí a bolestí. Když si před spaním vypíšete srdíčko, může vám také pomoci lépe spát a ulevit od nočních můr. Měl by ale váš deník být jen studnou pro starosti? Vůbec ne! Často ale máme i pozitivních myšlenek plnou hlavu, a i ty nám můžou bránit v uklidnění se.

Zkuste se držet elektronického formátu, ale pokud máte raději staromódní tužku a papír, co třeba sešit z recyklovaného papíru? O tom by se také v tomto případě dalo argumentovat, že technicky vzato odpad neprodukuje, jelikož svůj deník pravděpodobně nebudete vyhazovat do popelnice, co myslíte?

Čtěte si deník

Když už si tedy deník píšete, zkuste se vracet ke starším zápisům a zavzpomínat na „staré dobré časy“. Přečíst si to, co jste chtěli s deníkem sdílet třeba před rokem, nebo jen pár dny, vám pomůže uvědomit si, jak dlouhou cestu jste od té doby ušli.

Jemná jóga a krátká meditace je nejlepší přítel vystresovaného člověka

IMG_0361

Ať jste milovníci jógy a meditace, či spirituální skeptici, velmi bychom doporučovali obojí zařadit do vašeho hýčkacího režimu. Jestli jste vášniví jogíni, tak vám ani snad něco takového nemusíme připomínat a vysvětlovat, protože jistě víte, jakou má obojí vliv na vaši mysl. A pro ty z vás, co si myslí, že jóga a meditace jsou ztráta času: víte, proč by jste s obojím měli začít? Protože jóga a meditace je nejlepší lék na skeptický přístup k józe a meditaci. Navíc to jediné, co na obojí potřebujete, jste vy sami, dokonce ani podložka není nutná.

Připravte si oběd na další den

Jak se stráme o ty, na kterých nám nejvíce záleží? Ujišťujeme se, že vždycky mají něco dobrého, co sníst. Vyváříme se pro ně s komplikovanými recepty a balíme jim obědy do práce a do školy. Ale teď nastal čas, abyste trochu té lásky ukázali i sami sobě: a proč nezačít tím způsobem, jak nejčastěji vyjádřujeme lásku ostatním?

Horký čaj a sladké sny

Osobně, můj nejoblíbenější způsob, jak se hýčkat, je uvařit si bylinkový čaj a skočit brzy do postele. Samozřejmě že nemusíte chodit spát se soumrakem, ale zalézt o hodinku dříve do peřin vám dá čas si třeba číst knížku, nebo zkusit dříve zmíněnou meditaci. Pamatujte, že bez dostatečného spánku naše těla nemohou pořádně fungovat!

pexels-photo-814264-600x400

A jaké tipy na zero waste hýčkání máte vy pro nás? Sdílejte je s námi v komentářích, nebo nám napište zprávu na sociálních sítích!


 

Autor: Lucie Štěpánková