Jak se zahřát během chladného podzimu: Podzim bez odpadu vol. 2

Venku každým dnem víc a víc přituhuje a každý z nás teď hledá cesty, jak se zahřát. I já občas rád vypnu a odpočinu si od kancelářského ruchu a stresu, což je zvlášť teď na podzim potřeba. Jak to dělám?

Uvařím si horký čaj

Na podzim každý den piju minimálně 1,5 litru čaje, protože cítím, že pít vodu v těchto chladných měsících by nebylo to pravé ořechové. Nejlepší je nekupovat ten v sáčcích, protože ty často obsahují plast, ale lístkový v čajovnách či bezobalových obchodech. Když si chci odpočinout, udělám si z vaření čaje malý rituál. Nezáleží na tom, jestli čaj piju z oblíbeného hrnku nebo si jej vezmu s sebou do cestovního.  Když vím, že pojedu mimo domov nebo kancelář, beru si s sebou svoji skleněnou nebo nerezovou lahev nebo KeepCup, abych si nikde nemusel brát To-Go nápoj do plastového kelímku.

pexels-photo-374592-600x400

Jdu do sauny či na wellness

Saunování je skvělá aktivita pro oživení těla i mysli. Naplní Vás spoustou čerstvé energie a dovolí zrelaxovat i po velmi náročném dni. Když jdu do sauny, vždy si přinesu vlastní přezůvky – vyhýbám se tak nutnosti koupit si jednorázové saunovací. Kromě toho si do tašky přibalím vlastní velkou lahev s vodou, abych nemusel kupovat PET lahve, když jsem po sauně dehydratovaný.

Dám si horkou sprchu

Když je mi chladno rád se zahřeju i horkou sprchou – tu mi zpříjemní například vůně levandulového mýdla, které najdete u nás na eshopu. Sprchy se snažím zbytečně neprotahovat, protože zbytečné plýtvání vodou není moc zero waste. 🙂

Jdu si zasportovat

Rád zajdu do fitka nebo na skupinovou lekci, protože nic nedokáže zahřád tak, jako si pořádně zacvičit. Vždy si beru vlastní pití a ručník a po tréninku si dopřeju banán nebo vyvážené jídlo, které si dopředu chystám do krabičky.

A jak se během podzimu zahříváte Vy? Podělte se s ostatními do komentářů!


 

Autor: Radim Kučera