Kalifornské žížaly do vermikompostéru

Kód: ZIZ/300 ZIZ/400 Zvolte variantu
690 Kč 790 Kč od 690 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Kalifornské žížaly byly vyšlechtěné speciálně pro zpracování biologického odpadu - proto jsou ideální násadou do vašeho vermikompostéru. Získejte žížalí čaj, který je velmi účinným hnojivem pro zahradní i pokojové rostliny.

Detailní informace

eko balení
Zero waste balení
Zásilky balíme do použitých krabic a výplní
Vlastní produkty
Vlastní produkty
Pod našimi značkami nejen [pa:pey] a [zi:za]

Detailní popis produktu

O ŽÍŽALÁCH

Kalifornské žížaly byly vyšlechtěné speciálně pro zpracování biologického odpadu - proto jsou ideální násadou do vašeho vermikompostéru. Jsou menší, než české hnojní žížaly a drží se v místě, kde mají potravy (kompostu), a proto s nimi nehrozí žádné zamoření žížalami. Žížaly ve vermikompostéru přemění Vaše zbytky na takzvaný žížalí čaj, který je velmi účinným hnojivem pro zahradní i pokojové rostliny. Toto balení obsahuje dle výběru min. 300 - 450 dospělých žížal nebo + malé žížaly, kokony s vajíčky a mikroorganismy, které se nacházejí v každém správně pracujícím kompostu. Násada žížal kalifornských není obsažena při objednávce samostatného kompostéru - je třeba jej k objednávce přidat. 

JAK NA VERMIKOMPOSTOVÁNÍ

Vermikompostování je jednoduché, jakmile si ho osvojíte. Do začátku budete potřebovat vermikompostér a tuto žížalí násadu. Zaprvé je třeba kompost umístit do místnosti o teplotě mezi 5°C a 25°C. Pokud by byla nižší, žížaly v kompostu by přestaly pracovat a proces vermikopostování by se zastavil. Vyšší teplota by naopak mohla způsobit nepříjemný zápach. Stejně tak se vyhněte přímému slunci. Ideálním prostředím je proto třeba chodba, předsíň, sklep, nebo zasklený balkon (je možné, že budete kompostér muset během roku přemístit z jedné místnosti do druhé).

Na dno patra vermikompostéru je nejprve třeba umístit podestýlku, třeba natrhaný a namočený karton či papír. Do té vložíte násadu žížal a tenkou vrstvu bio odpadu (do 3cm). Na takto založený kompost zpočátku přidávejte bio odpad opatrně, v malých vrstvách. Do tří měsíců by se měl začít tvořit žížalí čaj: velmi účinné hnojivo, které můžete naředěné použít k zalévání či postříkání vnitřních i venkovních rostlin.

Dbejte také na správnou vlhkost. Obsah kompostu by neměl být příliš mokrý ani příliš suchý. Správnou vlhkost poznáte, pokud vezmete hrst hmoty a zmáčknete ji v dlani. Vyteče-li několik kapek, je vlhkost správná. Přílišnou vlhkost můžete zmírnit suchým natrhaným papírem, nedostatečnou zas dožene papír namočený.

PARAMETRY

Množství: min. 300 ks nebo 400-450 ks dospělých kalifornských žížal

Doprava: Tento produkt lze dopravit pouze Českou Poštou, jelikož je jediným dopravcem přepravujícím živá zvířata. Žížaly posíláme vždy na začátku týdne, pondělí-úterý, aby k vám měli co nejkratší cestu a nestalo se, že budou ležet na poště třeba celý víkend. I když to žížaly vydrží.

Pokud si objednáte žížaly spolu s vermikompostérem, nelekejte se, že je nenajdete v jednom balíku. Žížaly posíláme vždy zvlášť. To stejné platí i v případě, že si k násadě zakoupíte jakékoliv jiné zboží. To vám rovněž dorazí zvlášť, ale platíte vždy jen jedno poštovné. 

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MN Avatar autora | 26.7.2022
Super, zboží přišlo v pořádku
5
NK Avatar autora | 11.5.2022
Se žížalami jsem spokojena. 1
5
JT Avatar autora | 30.6.2021
Chyběl návod, jinak super.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Za projektem Zero Waste Life stojíme my - manželé Terka a Pavel. Přejeme si zero waste Česko – zemi, která nebude zavalena tunami odpadků. Množství odpadu, které vyprodukuje průměrný Čech, nás velmi trápí, a tak jsme se rozhodli tuto situaci změnit. 

Píšeme blog o zero waste a na e-shopu prodáváme kvalitní nezbytnosti pro život bez odpadu všem, kteří mají zájem být každý den o trochu ekologičtější. Vytvořili jsme také vlastní značku ekologických boxů na jídlo Papey a lahví na vodu Žíža. Pod značkou Zero Waste Life vám nabízíme také přírodní produkty do koupelny - vyzkoušejte třeba naši přírodní sisálovou a jutovou žínku a další doplňky a produkty, které jsou převážně vyrobeny v České republice.