Last minute vánoční dárky: nejen DIY

Čtyři dny do Vánoc. Panika. Jak to, že jste i letos zapomněli na vánoční dárky? Za prvé, nadechněte se. I kdybyste letos nekoupili žádný vánoční dárek, svět se nezboří – však víte, že my v Zero waste life moc rádi propagujeme setkávání se s lidmi raději než jejich obdarování drahými dárky. Pojďme se ale podívat na několik jednoduchých způsobů, jak pořídit last minute vánoční dárky bez odpadu.

IMG_5183

Na dárkové karty nikdy není pozdě

Skoro každý online i kamenný obchod nabízí dárkové karty, které jsou ideálními last minute vánočními dárky. Vyberte ten správný obchod, ve kterém vámi obdarovaný rád nakupuje, a máte vystaráno. Jsou třeba fanoušky Zero waste life? Jasně že i my nabízíme dárkové karty, najdete je na našem e-shopu!

Zážitků není nikdy dost

O tom, jak skvělé je darovat zážitky, už jsme mluvili v našem článku o tipech na Vánoční dárky bez odpadu, ale zopakujeme to znovu, jelikož je velmi jednoduché je sehnat i na poslední chvíli. Od masáží a večeří po seskoky padákem a dovolené – najdete si něco v každém finančním rozpočtu i druhu zábavy. Zážitkových služeb je na trhu nespočet, a když si je vyhledáte online, zjistíte, že jsou zajímavější a kreativnější než kdy dřív.

Udělej si sám

Pokud se rozhodnete dárek vyrobit sami doma, pak se nejen předvedete s kreativním dárkem, ale také si (snad) jejich výrobu užijete – nebo potrénujete trpělivost. Můžete kouknout třeba na naše návody na doma vyráběný make-up, ale pokud se sháníte po něčem jednodušším, zkuste třeba jeden z našich následujících nápadů:

  • Látková taška s nápisem na míru: jednoduše využijte jakékoli barvy na látku (ideálně co nejpřírodnější, ale pokud máte doma třeba starý permanentní fix, i ten postačí). Umělecké duše se možná pokusí i o kreslení a složitější vyobrazení, já ale zatím zůstanu u nápisů. Stejně můžete vyzdobit i třeba polštářky nebo trika.
  • Pletete? Šijete? Háčkujete? Tak toto je vaše příležitost vaše dovednosti využít! Od teplé zimní šály, po doma šité pytlíky na nákupy.
  • Chcete darovat domácí kosmetiku, ale naše recepty na make-up vám přijdou moc složité? Zkuste třeba domácí tělový krém. Smícháme půl hrnku kokosového olej a po čtvrt hrnku bambuckého a kakaového másla. Rozehřejeme ve vodní lázni, necháme hodinu ztuhnout v lednici a případně pak můžeme našlehat ručním šlehačem do podoby tělového másla. Pro aromaterapeutický efekt je možné přidat éterické olejíčky.

Tak co? Už máte všechny vánoční dárky připravené, nebo naplánované? Nezapomeňte s námi sdílet vaše nápady na last minute vánoční dárky v komentářích.


 

Autor: Lucie Štěpánková