Dětský bambusový kartáček na zuby - soft mini

Kód: 08690
79 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Možnosti doručení

Bambusový zubní kartáček se postará o čistý chrup i čisté oceány. Je lehký a příjemný na dotek a skvěle se drží. Kvalitní nylonové štětinky se postarají o zdravé zuby i dásně. Plastu odzvonilo, přidejte se k nám! 

Detailní informace

eko balení
Zero waste balení
Zásilky balíme do použitých krabic a výplní
Vlastní produkty
Vlastní produkty
Pod našimi značkami nejen [pa:pey] a [zi:za]

Detailní popis produktu

PLASTŮ MÁME PLNÉ ZUBY

Kartáček z bambusu může být právě Vaším prvním krokem na cestě k zero waste: životu bez odpadu.

Zuby si čistíme všichni každý den kartáčkem, který měníme každé tři měsíce. V součtu tedy za život použijeme průměrně 316 zubních kartáčků. Nenechte je všechny na naší planetě ležet ještě stovky let - zvolte si bambusový kartáček na zuby, který Vám pomůže šetřit životní prostředí a vytvářet méně zbytečného odpadu. Bambus má navíc přirozené antibakteriální vlastnosti, proto nemusí být ošetřován žádnými nebezpečnými chemikáliemi. Oceány Vám poděkují. Tento kartáček můžete po použití poslat do přírody bez výčitek, stačí ustřihnout štětinky a rukojeť kompostovat.

PROČ NEJSOU I ŠTĚTINKY NA TOMTO KARTÁČKU ROZLOŽITELNÉ?

Rozložitelné štětinky na bambusových kartáčcích jsou téma komplikované a ošemetné. Některé kartáčky na trhu jsou popisovány jako plně rozložitelné, s bambusovými štětinami (ač jsou tyto bambusové štětiny vyráběny s asi 40% příměsí nylonu), nebo vyráběné z rozložitelného nylonu. Jedná se o nylon-4, který je dle vědeckých studií za určitých podmínek rozložitelný, důkazy o tom, že se ale nylon-4 rozloží například v chladné vodě oceánu, kam mnoho našeho odpadu míří, už k dispozici nejsou. Tudíž tvrzení, že kartáček se štětinkami z nylonu-4 nebo bambusu s nylonovou příměsí, je 100% rozložitelný je (dle našeho bádání na toto téma i našeho názoru) přitažené za uši. A aby toho nebylo dost, na trhu je dodavatelů nylonu-4 velmi omezené množství, a proto mnozí výrobci vydávají jiné, ještě méně rozložitelné látky za nylon-4, ale skutek utek.

A co štětinky z prasečích štětin, které jsou plně rozložitelné? U těch nastává problém nejen z etického hlediska, ale také hygienického: v prasečích štětinách se totiž velmi rychle množí bakterie. Proto prasečí štětiny nepovažujeme za materiál bezpečný k použití na výrobu zubních kartáčků.

A ZBUDE BAMBUS PRO PANDY?

Ale když z veškerého bambusu uděláme kartáčky, co budou jíst pandy? Nebojte, bambus nekrademe pandám z talíře. Nejen, že bambus roste rychlostí až 1m denně, což je víc než dost pro všech 1864 pand velkých žijících v přírodě, jejich sestřenice pandy červené, i naše zubní kartáčky. Pandy se ale navíc živí úplně jinou odrůdou bambusu, než tou, ze kterého se vyrábějí bambusové kartáčky! Více se můžete dočíst v našem článku.

SLOVÍČKO O PŮVODU TOHOTO PRODUKTU

Země původu: Čína

Pro náš e-shop se vždy snažíme vybírat co nejlokálnější dodavatele a podporovat domácí ekonomiku. Proč tedy tento produkt dovážíme z Asie? Věříme totiž, že produkty z Číny ani jiných Asijských zemí nemusí nutně být neekologické, pokud jsou v továrnách dodržovány určité etické i ekologické standarty a výsledné produkty jsou kvalitně zpracované. Častokrát, jako u tohoto produktu, se hlavní surovina na výrobu produktu nachází právě v Asii a převážet ji do Česka pro zpracování by bylo méně ekologické, než zpracování přímo v Asii a transport výsledného produktu.

Na našem e-shopu se snažíme nabízet širokou škálu produktů pro život bez odpadu, a to bohužel v dnešním globalizovaném světě nejde bez mezinárodních dodavatelů. Mnoho Evropských dodavatelů produktů podobných tomuto své produkty v Asii vyrábí, ale do jejich továren bohužel nemáme náhled. Proto jsme se rozhodli jít přímou cestou a tento výrobek z Asie dovážet sami, abychom nad procesem výroby měli větší kontrolu a byli si jistí, že dodavatel dodržuje naše ekologické i etické standarty.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro děti
Balení: bezobal
Délka kartáčku: 15,5 cm
Tvrdost štětin: měkké
Země původu: Vyrobeno v Číně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tierra Verde je česko-slovenský výrobce přírodní ekologické drogerie a kosmetiky. Na trhu je už od roku 2008. Produkty od Tierra Verde se pyšní certifikátem Ecogarantie, který zaručuje nejnižší možnou ekologickou stopu a čistě přírodní ingredience rostlinného původu v bio kvalitě (je-li to možné). Kromě toho se společnost Tierra Verde snaží o bezodpadovou výrobu a bezobalový prodej – její stáčená ekodrogerie se prodává již na více než 300 místech v ČR.

V nabídce Tierra Verde najdete eko prostředky pro úklid domácnosti i produkty pro péči o tělo. Objevte kouzlo voňavé eko drogerie a vyzkoušejte třeba sadu BIO osvěžovačů nebo relaxační koupelový balíček.